S radom je započela Služba prometnog redarstva Grada Zadra. Broj telefona putem kojeg građani mogu kontaktirati prometne redare i prijaviti uočene nepravilnosti u prometu je 627 – 701 i br. mob. 099 607 3480 svakim radnim danom uključujući i subotu od 7 do 14 sati i od 14 do 21 sat. Služba prometnog redarstva dežurna je i nedjeljom.
01. lipnja 2015.
Radno vrijeme gradske uprave je klizno u vremenu od 7 do 16 sati. Svi gradski upravni odjeli i službe radit će u navedenom razdoblju svakodnevno uz dnevni odmor od 11:30 do 12:00 sati.
22. listopada 2009.
Od 1. listopada 2009. Grad Zadar posluje pod novim matičnim brojem: 2546558; OIB: 09933651854
Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, preciznije - nacionalna koordinatorica za Oznaku europske baštine, gospođa Anuška Deranja – Crnokić, kojoj je Grad Zadar u ime svojih partnera i u svoje ime, predao Transnacionalnu prijavu "Places of Peace" za Oznaku europske baštine (EHL) na ocjenjivanje na nacionalnoj razini, podržala je našu prijavu te je 28. veljače 2025. uputila Europskoj komisiji.
Oznaka europske baštine, uspostavljena 2011. godine zajedničkom odlukom Europskog parlamenta i Europske komisije, ima za cilj razlikovati "mjesta koja simboliziraju važne faze u stvaranju današnje Europe i ulogu koju su odigrali u povijesti i kulturi Europe".
"Mjesta mira" (Places of Peace) je transnacionalna aplikacija koja uključuje 7 mjesta povezanih s potpisivanjem mirovnih ugovora, koja se nalaze u 6 država članica Europske unije: Samostan sv. Frane u Zadru (Hrvatska), Park povijesne fontane Kaynardzha (Bugarska), Palača Henriquesa od Alcáçovasa (Portugal), Samostan San Francisco/Povijesni kompleks Alcañices (Španjolska), Kongresna kuća Évora Monte (Portugal), Kuća mira Vasvár (Mađarska) i Dvorac Trencin (Slovačka). Dva njemačka mjesta koja su prvobitno planirana za uključivanje u ovu prijavu (dvorac Hubertusburg i dvorac Altranstädt) bila su prisiljena povući se zbog birokratskih procedura i drugih ograničenja njemačke države.
Aplikacija naglašava važnost nematerijalne baštine povezane s tim mjestima - mir - kao i način na koji oni povezuju tu baštinu s aktivnom težnjom za promicanjem kulture mira i činjenicu da su sve one trenutno dostupne javnosti, u kojima se nalaze različiti sadržaji: centri za interpretaciju, umjetničke izložbe povezane s njihovom baštinom, javne knjižnice, turistički uredi, konferencijske sobe i dvorane, između ostalog.
Prijavu koordinira Grad Zadar, u suradnji sa Sveučilištem u Zadru i samostanom sv. Frane u Zadru, a nakon slanja u europski selekcijski proces, proći kroz fazu provjere prihvatljivosti, a potom i fazu kvalitativne evaluacije, koju provodi Međunarodni panel stručnjaka kojeg je u tu svrhu imenovala Europska komisija. Aplikaciju "Mjesta mira" inicirala je Europska mreža mjesta mira (ENPP), budući da je velika većina javnih subjekata koji trenutno upravljaju lokacijama kandidatima – član ove europske udruge sa sjedištem u Portugalu, u povijesnom gradu Évora Monte.