Talijanski motociklist posjetio Zadar
Volonter i motociklist u promociji mira.

Volontera i  entuzijasta iz Padove, g. Maurizia Pistorea, na molbu našeg grada-prijatelja primila je danas u maloj vijećnici Grada Zadra Snježana Jurinić, pomoćnica pročelnice za kulturu i sport. Pridružila joj se i Ivana Marinović iz Volonterskog centra Zadar. G. Pistore  je krenuo 1. srpnja ove godine iz Padove da po drugi put obiđe svijet na svom motociklu i upozna druge volontere, njihova iskustva, ideje i probleme. On obilazi svijet noseći poruke mira i solidarnosti. Tijekom 400 dana puta trebao bi preći 5 kontinenata i 100.000 km.  Susrest će se s oko 61 nacijom i posjetiti brojne gradove, a svakako želi posjetiti sve gradove-prijatelje Grada Padove i zato dolazi i u Zadar (gradovi-prijatelji Padove: Nancy, Friburgo, Iasi, Zadar, Boston, Beira, Coinbra).
O svojim dojmovima g. Pistore piše na svom blogu, na društvenim mrežama i u novinama. Uz promicanje mira i solidarnosti, g. Pistore želi promovirati i brigu o prirodi te sobom nosi tipičnu padovansku biljku "Ruta patavina", koja simbolizira brigu za bioraznolikost, autohtoni okoliš i prirodu uopće. K tome, namjera u je, zbog štetnih emisija CO2 koje ispušta motor, po povratku zasaditi odgovarajući broj stabala čime će tu štetu popraviti.
Projekt je pod pokroviteljstvom Grada Padove i Volonterskog centra Provincije Padova.

Talijanski motociklist posjetio Zadar