Povodom proslave Dana grada Zadra kroz studeni i prosinac se protežu mnoge aktivnosti i događanja. Među njima je svoje skromno mjesto našao i Savjet mladih Grada Zadra, ovaj put sa javnom tribinom (javnom raspravom) na temu „Druga strana uspjeha“.

Dugoročni cilj ovog projekta je kroz prizmu uspješnih mladih ljudi iz Zadra i zadarske županije predstaviti javnosti, a posebno mladim ljudima životne priče koje bi im bile inspiracija i primjer za ustrajanje u svojim željama i aktivnostima. Na taj se način želi istaknuti averzija prema neutemljenom i senzacionalističkom pozicioniranju mladih ljudi u medijima.
Prvi u nizu ovakvih okupljanja će se održati 30. studenog u 18 sati u Muzeju Antičkog stakla. Gosti prve večeri su Iva Pejković (novinarka i spisateljica), Nikola Vuletić (docent na Odsjeku za iberoromanske studije na Sveučilištu u Zadru), Ivan Santini (nogometaš NK Zadar), Petra Škara (profesorica iz Glazbene škole Blagoje Bersa)

Pozivamo sve mlade ljude da prisustvuju događanju te slobodno nakon uvodnog razgovora postavljaju pitanja koja ih interesiraju. Stručnost gostiju je raznovrsna i zanimljiva, tako da svatko može naći nešto od interesa.

„Druga strana uspjeha“ (tribina/rasprava)