Međunarodni dan mladih namjenjen je populaciji koja čini 1/3 ukupnog svjetskog stanovništva.Upravo stoga Generalna skupština Ujedinjenih naroda (UN) Rezolucijom 54/120  usvojila je, 17. prosinca 1999. godine, preporuku Svjetske konferencije ministara za mlade (Lisabon, 8. do 12. kolovoz 1998. godine) da se 12. kolovoza proglasi Međunarodnim danom mladih. Od 2000. godine, toga dana, organiziraju se diljem svijeta razna javna događanja na teme koje preporuče Ujedinjeni narodi.

12. kolovoza 2010. godine, na Međunarodni dan mladih otpočinje Godina mladih pod sloganom "Dijalog i razumijevanje".Ujedinjeni narodi su na Općoj skupštini 18. prosinca 2009. godine donijele Rezoluciju o inauguraciji Godine mladih od kolovoza 2010. Mreža mladih Hrvatske i Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti zajednički će obilježiti Dan mladih i Godinu mladih brojnim aktivnostima, a s ciljem podizanja kvalitete života mladih tijekom ove godine te iniciranja važnih diskusija i promjena za mlade u Hrvatskoj. Ovogodišnji međunarodni slogan za Međunarodnu godinu mladih je Our year, our voice! (Naša godina, naš glas!)

U povodu obilježavanja Međunarodnog dana mladih, 12. kolovoza Savjet mladih Grada Zadra svim mladima grada Zadra upućuje iskrene čestitke.

Za detaljne informacije:

Mreža mladih Hrvatske,

Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti

S izrazima poštovanja,

Savjet mladih grada Zadra