Grad Zadar u „Global Greening“ inicijativi i ove godine

Ove  se godine Grad Zadar ponovo našao uz brojne europske i svjetske gradove koji su svoje atraktivne građevine 17. Ožujka 2021., za blagdan sv. Patrika, prigodno „obojile“ u zeleno. Prethodne dvije godine to je  bila crkva sv. Donata, a ove godine Pozdrav Suncu.

Na poziv Veleposlanstva Republike Irske u Zagrebu i veleposlanika  gosp.  Ruaidhrija Dowlinga, naš se grad po treći put zaredom uključio u ovu inicijativu Nacionalnog turističkog ureda Republike Irske, poznatu pod nazivom „Global Greening“.  Inicijativa se već dvanaest godina provodi diljem svijeta u cilju promocije turizma Irske te jačanja suradnje s partnerima iz cijelog svijeta, čime promoviraju i gradove koji se odazivaju predstavljajući ih u svojim medijima.