Global Greening 2020.“

Crkva svetog Donata sinoć je zasjala zelenom bojom povodom nacionalnog blagdana Irske, dana sv. Patrika i na taj se način Grad Zadar priključio poznatim svjetskim turističkim destinacijama pozvanima da podrže ovu inicijativu, poznatu pod nazivom „Global Greening“.

Projekt je to Nacionalnog turističkog ureda Irske, koji se već jedanaest godina provodi diljem svijeta u cilju promocije turizma Irske te jačanja suradnje s partnerima iz cijelog svijeta.

Ovo je druga godina zaredom da se, na poziv Veleposlanstva Republike Irske u Zagrebu i veleposlanice gđe Olivie Hempestall, Zadar i  crkva svetog Donata našao uz brojne atraktivne svjetske i europske građevine, poput Madison Square Gardena u New Yorku, kosog tornja u Pisi, slapova Niagare ili zgrade opere u Sydneyu koje su za ovu prigodu „obojene“ u zeleno. Od hrvatskih gradova uključili su se još Zagreb, Rijeka, Split, Pula i od ove godine Varaždin.