Povodom Svjetskog dana bolesnika Savjet mladih Grada Zadra htio se osvrnuti na područje zdravstva koji se prvenstveno odnosi na mlade u Zadru, a i šire. S tim na umu pripremili su tiskovnu konferenciju “Prevencija bolesti među djecom i mladima” u čitaonici knjižnice Opće bolnice Zadar na kojoj su gostovali pomoćnik pročelnika Ureda za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Zadra Jakov Vidović i predstavnica Zavoda za javno zdravstvo Zadar Julia Mišlov te predstavnik Savjeta mladih grada Zadra Marino Marić. - Svjesni da se prvenstveno na institucionalnoj razini, kao što je školstvo, moraju educirati djeca i mladi o svim aspektima zdravlja, zdravstvenim rizicima i mjerama opreza, željeli b ukazati na još jedan aspekt edukacije djece i mladih koji bi mogao biti izuzetno koristan. Ako se pouzdajemo u školstvo i sve druge institucionalne okvire koji bi mogli djeci približiti sve potrebne teme iz ovog područja, smatramo da bi televizijske kuće, kako one nacionalne, tako i lokalne, mogle odvojiti malo svog vremena za prikazivanje edukativnog i zabavnog sadržaja iz kraja osamdesetih i sredine devedesetih kojeg se svi rado sjećamo. Riječ je o francuskom animiranom serijalu “Il etait une fois…la vie” ( “Život”). Ovaj serijal može biti iznimno poučan te uputiti kako djecu i mlade tako i svakog ostalog gledatelja ili gledateljicu u važnost brige za svoje tijelo i zdravlje, kao i svjesnosti okoline koje smo izloženi svakodnevno, poručili su iz Savjeta mladih grada Zadra. Vidović je rekao kako je Ured za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Zadra svakako otvoren za ovu opciju te da bi rado pomogli ostvarenju ovog projekta.

izvor:znet

“Želimo vratiti crtani serijal “Život” za edukaciju djece na male ekrane”