U Maloj vijećnici Doma Županije danas je potpisan Sporazum o uređenju zgrade Muzeja antičkog stakla u Zadru između Ministarstva kulture, Zadarske županije i Grada Zadra.
Riječ je o uređenju devastirane zgrade bivšeg Matičnog ureda na Bedemima, koja će investicijom države postati muzej izuzetno vrijednog fundusa rimskog stakla, vjerojatno najbogatije riznice te vrste u Europi.

Kako su tom prilikom ustvrdili potpisnici ovog Sporazuma, ministar Božo Biškupić, župan Ivo Grbić i gradonačelnik Živko Kolega, Muzej antičkog stakla trebao bi biti uređen do jeseni iduće godine, realizaciju uređenja Muzeja koordinirat će Ministarstvo kulture, dok će je Grad Zadar tehnički provoditi. Uređeni Muzej bit će vlasništvo države.

Gradonačelnik Kolega tom je prilikom naglasio kako je riječ o najvećoj kolekciji rimskog stakla u svijetu na jednom mjestu te dodao će Zadar, uz postojeću kulturno-povijesnu baštinu, a s obzirom na visoku fazu realizacije Muzeja podvodne arheologije u Zadru i međunarodnog istraživačkog centra podvodne arheologije, imati mnoštvo značajnih kulturno-povijesnih spomenika na tako malom mjestu, kao malo koji grad, ne samo na Jadranu, nego i šire.

Zahvalivši se ministru Biškupiću što je odmah prepoznao važnost ovog iznimnog kulturnog projekta za Zadar i Hrvatsku, gradonačelnik je na kraju zaključio kako je vrednovanje svoje kulturno-povijesne baštine najbolji način da se, na pragu ulaska u Europsku uniju, sačuva kulturni i nacionalni identitet.