Gradonačelnik Kalmeta: Vi ste uzor mladima
Povodom osvajanja zlatnog olimpijskog odličja, gradonačelnik Božidar Kalmeta primio jedriličare Šimu Fantelu i Igora Marenića

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta upriličio je primanje za zlatne olimpijce, jedriličare Šimu Fantelu i Igora Marenića.

Primanju su uz gradonačelnika nazočili zamjenici Zvonimir Vrančić i Ivica Vlakić, predsjednik Gradskog vijeća Živko Kolega, pročelnica za financije Grozdana Perić i pomoćnica pročelnika za sport, Snježana Jurinić, a uz Šimu i Igora, njihov trener Edo Fantela, Dado Bučul, Igor Stipić, Ivan Bačić i brat Mihovil Fantela.

Gradonačelnik Kalmeta čestitao je olimpijskim pobjednicima kazavši da je cijeli grad tih dana živio s njima i pratio njihova natjecanja. Zahvalio im je na svemu što su učinili za zadarski i hrvatski sport, a njihovi uspjesi zauvijek će biti upisani u sportsku povijest ne samo Zadra i Hrvatske već i svijeta.

Sve to čini nas izuzetno ponosnima i privilegija je imati takve ljude u svojoj sredini, kazao je Kalmeta.

Šime i Igor istaknuli su kako bez potpore Grada Zadra, koju imaju sve ove godine u svom radu i treniranju, zasigurno ne bi postigli ovoliko dobre rezultate. U ugodnom razgovoru, prepričali su dojmove i doživljaje s Olimpijskih igara u Riu. Još su jednom ponovili da su bili iznenađeni i sretni kako su ih Zadrani dočekali na Pozdravu suncu te da im svakodnevno naši sugrađani prilaze u želji da im čestitaju.

- To nam je potvrda da naše jedrenje i naš rad ljudi godinama vjerno prate, zaključili su Šime i Igor najavivši da neće odustati i da će i dalje osvajati medalje.

Zbog iznimnih postignuća u sportu i jedrenju i zbog toga jer predstavljaju uzor mladima te uz želju da zajedno s obiteljima i dalje ostanu živjeti i raditi u gradu Zadru, gradonačelnik Kalmeta je kazao da je donijeta Odluka o dodjeli kadrovskih stanova Šimi Fanteli i Igoru Mareniću.

– Takvi ljudi potrebni su nama i budućim generacijama u Zadru.