U zimskom periodu, od 1. listopada do 30. travnja, smeće na Poluotoku moći će se iznositi ujutro od 6 do 8 sati i navečer od 20 do 22 sata, a u ljetnom periodu, dakle od 1. svibnja do 30. rujna, ujutro od 5 sati i 30 minuta do 7 sati i 30 minuta, te navečer od 22 do 23 sata.
Gradsko poglavarstvo donijelo je odluku po kojoj bi se dosadašnji pojačan odvoz kućnog smeća s Poluotoka pretvorio u svakodnevni jutarnji i večernji odvoz, ali po utvrđenoj satnici prema kojoj bi stanovnici Gradske jezgre odlagali smeće, podijeljenoj na zimski i ljetni period.
Naime, u zimskom periodu, od 1. listopada do 30. travnja, smeće na Poluotoku moći će se iznositi ujutro od 6 do 8 sati i navečer od 20 do 22 sata, a u ljetnom periodu, dakle od 1. svibnja do 30. rujna, ujutro od 5 sati i 30 minuta do 7 sati i 30 minuta, te navečer od 22 do 23 sata.
Djelatnici «Čistoće» će odmah po isteku ove utvrđene satnice odvoziti smeće, a razmatra se i mogućnost postavljanja kanti u ulazima zgrada kako otpad ne bi bio na ulici.