U Velikoj gradskoj vijećnici, u nazočnosti voditeljice Područnog ureda OESS-a Zadar Renate Herrmanns i zamjenika gradonačelnika Dražena Grgurovića, danas je održana prezentacija projekta Međusektorske suradnje civilnog društva u Zadru.

Riječ je o projektu namijenjenom svim organizacijama civilnog društva i nevladinim udrugama u Zadru koji za cilj ima ojačati njihove kapacitete, poduprijeti međusektorsku suradnju, te potaknuti daljnji razvoj suradnje između Grada Zadra i civilnog društva.

Projekt koji će biti financiran od strane OESS Misije u Republici Hrvatskoj provodit će nevladina udruga MI iz Splita u suradnji s Gradom Zadrom.

Iznijevši nekoliko pojedinosti o misiji OESS-a u Hrvatskoj, gđa. Herrmanns je pojasnila direktne koristi javnog, civilnog i poslovnog sektora od unaprjeđenja suradnje za sve partnerske strane, te pozvala udruge, institucije i ostale organizacije na sudjelovanje u projektnim aktivnostima.