Gradonačelnik primio japanskog veleposlanika u RH, Nj.E. Keiji Idea
Tuna i Sushi festival u Zadru u veljači 2016. godine.

U Maloj vijećnici Grada Zadra, gradonačelnik Božidar Kalmeta primio je japanskog veleposlanika u RH Nj.E. Keiji Idea.

Tema razgovora bila je održavanje Tuna i Sushi festivala koji će se ponovno dogoditi u Zadru u mjesecu veljači 2016. godine. U ime Grada i građana, gradonačelnik Kalmeta zahvalio se veleposlaniku na čiji je poticaj festival i organiziran. Izrazio je podršku festivalu jer se, kako je kazao, radi o manifestaciji koja je dobro primljena u Zadru te je bila i izvrsno popraćena u domaćim i stranim medijima. Iskazao je uvjerenje u uspješan nastavak suradnje s ciljem produženja trajanja i obogaćivanja programa festivala te dodao da organizacijski dio u tom smislu odrađuje TZ Grada Zadra.

Veleposlanik Ide istaknuo je da je svoj dolazak na Tuna i Sushi festival do sad već potvrdilo 17 japanskih agencija kako bi se na licu mjesta uvjerile u atraktivnost događaja koji bi u buduće mogle uvrstiti u svoju turističku ponudu.

Gradonačelnik primio japanskog veleposlanika u RH, Nj.E. Keiji Idea Gradonačelnik primio japanskog veleposlanika u RH, Nj.E. Keiji Idea