Započeli pregovori oko proračuna Grada Zadra za 2022. godinu
Gradonačelnik Dukić na sastanku s predstavnicima klubova Gradskog vijeća Grada Zadra.

U Maloj vijećnici održan je sastanak gradonačelnika Grada Zadra, Branka Dukića s predstavnicima klubova vijećnika Gradskog vijeća u sastavu Damir Burčul, Enio Meštrović, Adela Frank, Ante Rubeša i Nino Mrčela čime je započet proces pregovora oko proračuna Grada Zadra za 2022. godinu. Predstavnici klubova iznijeli su i predstavili veći dio prijedloga o kojima će se raspravljati u sljedećim danima, dok su se predstavnici gradske uprave obvezali pismeno očitovati o istima do utorka 7.12. nakon čega će se nastaviti s razgovorima.

Održavanje sjednice Gradskog vijeća planirano je u tjednu pred Božić:

- Moja je dužnost saslušati prijedloge kolega vijećnika, analizirati ih sa službama te ono što je moguće i održivo uvrstiti u prijedlog proračuna. Otvoreni smo za sve prijedloge klubova vijećnika koje je moguće realizirati i koje su na korist građana. Kad je u pitanju funkcioniranje i razvoj grada odgovornost je na svima nama da pronađemo rješenje za sastavljanje proračuna. Nadam se konstruktivnoj raspravi i da ćemo zajedničkim naporima pronaći suglasje oko budućeg prijedloga proračuna. Nakon naših odgovora ponovno ćemo sjesti, razgovarati i nadam se pokazati zrelost koju građani očekuju od nas, istaknuo je gradonačelnik Dukić.