Tjedan energetske učinkovitosti
Od 26. rujna do 1. listopada.

Grad Zadar i ove godine organizira peti po redu Tjedan energetske učinkovitosti Grada Zadra od 26. rujna do 1. listopada 2016. godine. Tom prigodom održat će se niz događanja s ciljem razvijanja svijesti o nužnosti učinkovitog korištenja energije kao i promocije energetski učinkovitih uređaja i korištenja obnovljivih izvora energije. Tematska predavanja i radionice bit će dostupne svoj zainteresiranoj javnosti, a predviđene su i radionice za djecu predškolske dobi. Sva predavanja održat će se u multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar na koja su dobrodošli svi zainteresirani građani.  Tjedan završava u subotu, 1. listopada 2016. godine održavanjem Sajma energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije na Forumu na kojem će se predstaviti vodeći proizvođači i tvrtke iz područja energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije putem demonstracijskih vozila i/ili štandova s informativnim brošurama.