Grad Zadar i Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj (UNDP Hrvatska) obilježavaju Tjedan energetske učinkovitosti u Zadru (EE tjedan) od 20. do 24. ožujka. Održat će se prezentacije za predstavnike javnih ustanova te radionice o mogućim uštedama energije za djecu školske i predškolske dobi.
U petak, 23. ožujka Grad Zadar će otvoriti info galeriju u svom predvorju teEE  Info ured  u kojem će naši djelatnici biti na raspolaganju građanima za savjete o uštedi energije.
U subotu, zadnjeg dana EE tjedna održat će se sajam na kojem će proizvođači opreme za korištenje obnovljivih izvora energije predstaviti građanima svoje proizvode.

PROGRAM AKTIVNOSTI

TJEDNA ENERGETSKE UČINKOVITOSTI

GRADA ZADRA

(EE INFO TJEDAN)

od 20. ožujka do 24. ožujka 2012. godine

Utorak, 20.03.2012. u 10:00h, Velika vijećnica, Narodni trg 1

10:00 – 10:15              Pozdravni govor i predstavljanje  tjedna energetske učinkovitosti

Darko Kasap, zamjenik gradonačelnika

10:15 – 10:30              Predstavljanje ciljeva i rezultata projekta “Sustavno gospodarenje energijom u gradovima i županijama u RH” (SGE)

Predstavljanje EE info točaka

Jelena Atlić McColgan, koordinatorica SGE projekta za Sjevernu Dalmaciju i Liku

10:30 – 10:45              Analiza potrošnje energenata i vode u Gradu Zadru kroz Informacijski sustav za gospodarenje energijom (ISGE)

Matija Vajdić, asistent na projektu, ISGE i analize

10:45 – 11:00              Trenutna zakonska regulativa i obveze lokalne i regionalne samouprave u području energetske efikasnosti

Marko Capek, stručni suradnik na projektu SGE

11:00 – 11:15              Održiva javna nabava

Jelena Kremenjaš, asistent na SGE projektu za tehničku podršku i edukaciju

11:15 – 11:30              Predstavljanje projekata Grada Zadra

Žana Klarić, voditeljica EE tima Grada Zadra

Srijeda, 21.03.2012. u 12:00h, Solarni edukacijski centar, Put Murvice bb

12:00 – 13:00              “Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije”, radionica za više razrede OŠ Petra Preradovića

Jelena Atlić McColgan, koordinatorica SGE projekta za Sjevernu Dalmaciju i Liku

Lana Hudetz, asistentica na SGE projektu za Sjevernu Dalmaciju i Liku

Četvrtak, 22.03.2012. u 10:00h, Dječji vrtić Voštarnica (DV Radost), Put Murata 20

10:00 – 11:00              “Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije”, radionica za predškolski uzrast

Predstavnici Udruge Eko Zadar

Petak, 23.03.2012. u 10:00h, Mala vijećnica, Narodni trg 1

Otvaranje EE info ureda i EE info galerije

Govornici:                   Darko Kasap, zamjenik gradonačelnika

Irena Dubravec, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

Jelena Atlić McColgan, UNDP

Subota, 24.03.2012. u 9.00h, Obala kralja Tomislava, gradska vrata pokraj mosta

09:00 – 13:00              Sajam i Info dan energetske učinkovitosti

Na sajmu će svoje proizvode izložiti proizvođači obnovljivih izvora energije i energetski učinkovite opreme. Sajmu će se pridružiti demonstracijski kombiji partnera UNDP-EE projekt i predstavnici Strukovne škole Vice Vlatkovića koji će predstaviti hibridno i električno vozilo. Građani će od predstavnika UNDP-a imati priliku dobiti besplatne savjete za uštedu energije u kućanstvima.