Povodom obilježavanja Dana Grada Zadra, a u sklopu programa „Sustavno gospodarenje energijom u gradovima i županijama u RH“ koji se provodi u suradnji s Programom Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj (UNDP) i Ministarstvom gospodarstva, rada i poduzetništva, Grad Zadar je u četvrtak 24. studenog 2011. god. u Solarnom edukacijskom centru, Put Murvice bb, organizirao informativno-edukacijsku radionicu „Misli na sutra“. Program radionica je namijenjen učenicima nižih razreda osnovne škole te su na njoj sudjelovali učenici četvrtih razreda OŠ Stanovi. Djeci je prikazan 10-minutni edukativni animirani film “Misli na sutra” o korištenju energije, čiji sadržaj upućuje na promišljanje naših uobičajenih postupaka i sugerira promjene ponašanja u svakodnevnim situacijama. Nakon projekcije filma održana je popratna diskusija o poukama filma, a potom su učenici obišli Solarni centar kako bi im se približili obnovljivi izvori energije i dali savjeti kako štedjeti energiju i time zaštititi okoliš. Radionicu su održali predstavnici UNDP-a Jelena Atlić McColan, Lana Hudetz i Goran Hudetz. Cilj radionice je podići razinu svijesti najmlađih uzrasta o nužnosti učinkovitog korištenja energije. održivog upravljanja resursima i zaštite okoliša.

Radionica