Primanje za veleposlanika Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj, Nj. E. gosp. Davida G. Blunta, Mala vijećnica, petak, 25. rujna 2009.

Gradonačelnik Grada Zadra, Zvonimr Vrančić primio je jutros u nastupni posjet veleposlanika Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj, Nj. E. gosp. Davida G. Blunta.

Veleposlanik Blunt je u prvom službenom posjetu Gradu Zadru, ali je kao dugogodišnji jedriličar i zaljubljenik u more i jedrenje čest gost u zadarskoj regiji i na našim otocima te je ovom prilikom izrazio svoje divljenje Zadru i zadarskoj okolici.

Nakon kratkog uvodnog dijela i razmjena srdačnih pozdrava, razgovor se vodio o konkretnim mogućnostima suradnje između gradova i institucija u UK-u i Grada Zadra pri čemu je Veleposlanik izrazio živu spremnost za pružanje podrške u povezivanju zainteresiranih strana.

Razgovaralo se o svim područjima moguće suradnje, počevši od gospodarske, kulturne, obrazovne i dr. s tim što je poseban naglasak stavljen na suradnju mladih.

Zaključak današnjeg razgovora bio bi da će se sljedeći koraci u unapređenju odnosa s Ujedinjenom Kraljevinom posredstvom Veleposlanstva u Zagrebu temeljiti na pokretanju razgovora o suradnji i uspostavi tješnjih veza Grada Zadra s nekim engleskim gradom, unapređenju suradnje na području turizma i poticanju suradnje i uspostave partnerstva u polju poduzetništva.