Uz bezbroj konfeta koji su prošarali nebo, trkom kroz naplatne kućice na spoju Zadar 2, zadarska su djeca na znakovit način otvorila dionicu Udbina – Gornja Ploča – Zadar 2 autoceste Zagreb – Split.

Prije ovog službenog otvorenja spomenute dionice, izlaslanstva Vlade, Sabora i Ureda predsjednika RH okupila su se na petom kilometru brze spojne ceste Udbina – Gornja Ploča, odakle su u štićenoj koloni vozila stigli na čvorište Zadar 2.

Ondje su ih dočeli predstavnici zadarskih gradskih i županijski vlasti te Nadbiskupije Zadarske, predvođeni gradonačelnikom Božidarom Kalmetom, županom Šimom Prtenjačom i nadbiskupom zadarskim msgr. Ivanom Prenđom.

Nakon izvođenja hrvatske himne i pozdravnih govora direktora Hrvatskih autocesta i predsjednika Vlade RH, autocestu je blagoslovio nadbiskup zadarski, nakon čega su zadarski mališani otvorili ovu dionicu ceste, vrijednu 2 milijarde i 200 milijuna kuna.

Svečanost otvorenja završena je prigodnim domjenkom.