Obilježen Dan pomorstva

Polaganjem vijenaca u more u čast svim preminulim pomorcima, u Zadru je počelo svečano obilježavanje Dana pomorstva i unutarnje plovidbe koji se tradicionalno održava na blagdan sv. Nikole, kojeg pomorci štuju kao svog zaštitnika.

Vijenac je s broda Lučke kapetanije Zadar u more položio državni tajnik Josip Bilaver u pratnji župana Božidara Longina i gradonačelnika Branka Dukića, a molitvu je predvodio don Josip Radojica Pinčić, župnik katedrale sv. Stošije.

Nakon toga gradonačelnik je sudjelovao u otvorenju Konferencije o pomorstvu u organizaciji Ministarstva mora, prometa i infrakstrukture, gdje je istaknuo pomorsku orijentaciju i tradiciju Zadra.

Obilježen Dan pomorstva Obilježen Dan pomorstva Obilježen Dan pomorstva Obilježen Dan pomorstva Obilježen Dan pomorstva