Humanitarna akcija „Vukovaru ZaDar“, 2.-4. prosinca 2017.
31.500,00 kuna za Caritas Vukovarskog dekanata.

U organizaciji Hrvatske katoličke udruge medicinskih sestara i tehničara Zadar, Zadarske županije i Grada Zadra, partnere u akciji: O.Š. Š. K. Benje i  Prirodoslovno-grafičke škole Zadar te brojne sponzore ove se godine održava 22. humanitarna akcija „Vukovaru ZaDar“.

U sklopu akcije prikupljeno je ukupno 31.500,00 kuna koje će biti uplaćene Caritasu Vukovarskog dekanata kao pomoć najpotrebnijima. Uz to je sakupljen pun kamion paketa s prehrambenim namirnicama i higijenskim potrepštinama koje su sakupljali dječji vrtići, osnovne i srednje škole Grada Zadra i Zadarske županije, ali i brojni građani.

Grad Zadar je i ove godine pružio svu potrebnu logističku pomoć ovoj plemenitoj akciji te organizirao autobus za sve Zadrane koji su željeli posjetiti Vukovar i uljepšati blagdane njegovim žiteljima. Prijevoz prikupljene pomoći organizira tvrtka Odlagalište sirovina d.o.o. Zadar, a za posjet Zadrana Vukovaru pobrinula se Liburnija d.o.o. Zadar.