Gradonačelnik Zvonimir Vrančić danas je u Gradskoj vijećnici i službeno zaželio dobrodošlicu zadarskom nadbiskupu Želimiru Puljiću i tom prigodom  nadbiskupa ukratko upoznao sa zadarskom poviješću, aktualnim trenutkom grada kao i planovima za budućnost. Poseban naglasak gradonačelnik  je stavio na Domovinski rat u kojem je suradnja Grada i Crkve bila na iznimno visokoj razini.

Pomagali smo tada zajedno potrebitima, zbrinjavali izbjeglice, prikupljali materijalnu pomoć. Zajedničkim snagama uspjeli smo obraniti grad na dostojanstven način i ući u razdoblje mira. U ovih 15 godina od završetka rata napravili smo dosta toga, ali ne mirimo se, želimo više, želimo naprijed, rekao je gradonačelnik.
Osvrćući se na razvoj Zadra, gradonačelnik Vrančić naglasio je i promjene načina življenja u njemu i spomenuo potrebu izgradnje sakralnih objekata u više gradskih četvrti.

Nadbiskup Želimir Puljić, zahvaljujući gradonačelniku Vrančiću na srdačnom primanju,  priznao je kako  je Zadar do sada malo poznavao, ali kroz tri velika događaja otkako je u Zadru, pokazao mu se prijateljskim, toplim i srdačnim gradom.

Prvi događaj je smrt mog predčasnika Ivana čiji je sprovod pokazao da je Zadar osobit grad. Drugi je moj dolazak na mjesto nadbiskupa i doček kojeg sam ovdje doživio, a treći Susret hrvatske katoličke mladeži koji je odjeknuo kao jedan od najboljih susreta mladih do sada. Zahvaljujem Vam kao gradonačelniku na Vašoj aktivnoj uključenosti u te događaje, kazao je nadbiskup Puljić.

Gradonačelnik i nadbiskup istaknuli su  želju i potrebu da zajedničkim snagama povedu više brige o mladima, odgoju i školstvu u sklopu buduće suradnje Grada Zadra i Nadbiskupije zadarske.

Gradonačelnik ZVONIMIR VRANČIĆ primio u službeni posjet nadbiskupa zadarskog  msgr. dr.  ŽELIMIRA PULJIĆA