Veleposlanik Savezne Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj dr. Bernd Fischer prvi put je službeno posjetio gradonačelnika Zvonimira Vrančića u Gradskoj vijećnici.

Upoznavši veleposlanika ukratko s kulturno-povijesnom baštinom Zadra i najznačajnijim infrastrukturnim i kulturnim projektima našeg grada, gradonačelnik i veleposlanik nastavili su razgovor o mugućnostima gospodarske suradnje u svjetlu ulaska Hrvatske u Europsku uniju pri čemu je veleposlanik naglasio sve prednosti tog ulaska te važnost pravovremene pripreme kvalitetnih projekata.

- Možda ćete već iduće godine odlučivati na referendumu hoćete li biti građani Europske unije, a ja sam čvrsto uvjeren da će mnogi Zadrani zbog svoje djece i budućih naraštaja prihvatiti poziv za ulazak u EU. Tada će konačno vaši proizvodi moći biti dostupni i u svim zemljama Europske unije, a njemački turisti Zadar će posjećivati u još većem broju i to ne samo u ljetnim mjesecima radi sunca i mora nego i u ovim hladnim prosinačkim danima radi uživanja u vašoj bogatoj kulturi, istaknuo je dr. Fischer.

Gradonačelnik Vrančić zahvalio je veleposalniku Fischeru na dosadašnjoj pomoći njemačkoga naroda kao i njegovu osobnom zalaganju na otvaranju novih mogućnosti za Zadar, od novih zračnih linija, kreditiranja izgradnje Luke Gaženica do humanitarne pomoći koju je danas donirala obitelj Nϋrneberger iz Bavarske HVIDR-i u Zadru i Dječjem vrtiću u Bibinjama.

GRADONAČELNIK ZVONIMIR VRANČIĆ PRIMIO U GRADSKOJ VIJEĆNICI VELEPOSLANIKA SAVEZNE REPUBLIKE NJEMAČKE DR. BERNDA FISCHERA GRADONAČELNIK ZVONIMIR VRANČIĆ PRIMIO U GRADSKOJ VIJEĆNICI VELEPOSLANIKA SAVEZNE REPUBLIKE NJEMAČKE DR. BERNDA FISCHERA GRADONAČELNIK ZVONIMIR VRANČIĆ PRIMIO U GRADSKOJ VIJEĆNICI VELEPOSLANIKA SAVEZNE REPUBLIKE NJEMAČKE DR. BERNDA FISCHERA