Danas je gradonačelnik Živko Kolega primio bugarskog veleposlanika u Hrvatskoj,  Ivana Sirakova, te je uputio poziv gradonačelniku grada Velikog Trnova da posjeti Zadar, kao prvi korak u ostvarivanju suradnje između ta dva grada.

Danas je gradonačelnik Živko Kolega primio bugarskog veleposlanika u Hrvatskoj,  Ivana Sirakova. Susret je upriličen povodom dolaska veleposlanika Sirakova u Zadar na otvorenje dviju izložbi, bugarskog slikara Kamberova, te kulturnih i povijesnih spomenika Bugarske pod zaštitom UNESCO-a. Ovo je bila prilika za upoznavanje i poticanje kulturne, znanstvene i gospodarske suradnje između Bugarske i Hrvatske. Da ne bi sve ostalo isključivo na „visokoj" državnoj razini, predložena je suradnja na razini gradova, pa je tako gradonačelnik  Kolega uputio poziv gradonačelniku grada Velikog Trnova da posjeti Zadar. Taj posjet bio bi prvi korak u ostvarivanju suradnje dvaju gradova koji imaju dosta toga zajedničkog. Slične su veličine, oba imaju veliko povijesno i kulturno značenje u svojim državama, oba su sveučilišni gradovi. Suradnja bi se mogla ostvarivati kroz razmjenu učenika i studenata, znanstvene, sportske i kulturne, a onda i gospodarske djelatnosti. Kao posebnu zanimljivost, veleposlanik Sirakov naveo je da grad Veliko Trnovo također ima gradsku četvrt po imenu Arbanasi. Razmjenjeni su prigodni darovi, a veleposlanik se upisao u knjigu posjetitelja, čestitao Hrvatskoj na pozivnici u NATO,  te obećao daljnju potporu Bugarske ulasku Hrvatske u Europsku Uniju.

GRADONAČELNIK PRIMIO BUGARSKOG VELEPOSLANIKA