Poglavarstvo Grada Zadra prihvatilo je financiranje programa učenja stranih jezika u ranoj školskoj dobi u osnovnim školama na području Grada Zadra za tekuću školsku godinu.

Riječ je o financiranju programa učenja stranog jezika u ranoj školskoj dobi (II. i III. razred) u stopostotnom iznosu te programa učenja stranog jezika od I. do III. razreda i programa izborne nastave drugog stranog jezika od IV. do VIII. razreda u O.Š. «Zadarski otoci», također u stopostotnom iznosu.

Grad Zadar je, naime, još od 1. veljače 1997.godine sufinancirao (polovicu iznosa, poslejdnje dvije godine, plaćali su roditelji) rano učenje stranog jezika od prvog do trećeg razreda te učenje drugog stranog jezika u četvrtom razredu. Osnovnoj školi «Zadarski otoci» ovi programi, kao i program učenja drugog stranog jezika od petog do osmog razreda proteklu godinu Grad Zadar je financirao u cijelosti.

Ministarstvo prosvjete i športa, međutim, od ove školske godine preuzima financiranje programa ranog učenja u prvom razredu, te učenja drugog stranog jezika u četvrtom razredu. Ministartsvo je također najavilo da će od sljedeće školske godine preuzeti financiranje ovih programa i u drugom razredu, a za dvije godine preuzelo bi obvezu u svim razredima razredne nastave.