Gradonačelnik Živko Kolega sa suradnicima primio je danas u Maloj vijećnici Grada Zadra dirigenta maestra Ivana Repušića, šefa dirigenta Zadarskog komornog orkestra.
Povod ovom prijemu maestra Repušića je prije svega nagrada Orlando, koju mu je nedavno dodijelio ocjenjivački sud za najvrednije umjetničke dosege u glazbenom dijelu programa 58. Dubrovačkih ljetnih igara i to za dirigentsko ostvarenje ravnanja Komornim orkestrima Dubrovačkog simfonijskog orkestra i Zadarskog komornog orkestra.
Živko Kolega na tom mu je vrijednom priznanju od srca čestitao, u svoje osobno ime, u ime Poglavarstva i Gradskog vijeća Grada Zadra, kao i u ime svih građana Zadra, Repušićeva rodnog grada.
Pored ove nagrade, Ivan Repušić je, prema nepodijeljenom mišljenju hrvatske glazbene javnosti, jedan od najistaknutijih predstavnika mlađe generacije hrvatskih glazbenika.

Priznanja njemu ujedno su i veliko priznanje našem Komornom orkestru kojega vodi posljednje dvije godine, a kojega je osnovao veliki maestro Pavle Dešpalj prije 47 godina. Zadarski komorni orkestar je, pod njegovim vodstvom, nanovo osnažen, tijekom posljednje dvije godine dinamičnom koncertnom sezonom, suradnjama s istaknutim dirigentima i solistima, kao i nastupima na Glazbenim večerima u sv. Donatu, Zadarski se komorni orkestar ponovno vraća u samo središte glazbenog života svojega grada.

„Veseli nas što ste dirigiranjem Zadarskim komornim orkestrom ostali umjetnički vezani uz rodni Zadar u kojemu ste i stekli temeljno glazbeno obrazovanje, u kojemu je i Grad Zadar svojim skromnim materijalnim doprinosom nastojao pridonijeti.
Ono što je za daljnji razvoj kvalitete Komornog orkestra potrebno, su vrhunski uvjeti njegova rada, za što smo svjesni da ih u ovom trenutku nemate.
Ulažemo maksimalni napor kako biste takve uvjete što skorije imali. U ovom trenutku, kao što je poznato, priprema se uređenje interijera Kneževe palače, gdje će se urediti i glazbena dvorana, no jednako tako razmišljamo i o vašim prostorima gdje biste van koncerata mogli djelovati, najizvjesnije u prostorima Mulitimedijalnog-kulturnog centra na području velikog prostora Kneževe i Providurove palače, kao i zgrade Vododvoda koji će činiti jedinstvenu cjelinu. Kako realizacija tog projekta zahtjeva izvjesno vrijeme, mi ćemo se pobrinuti da na drugim mjestima dobijeti adekvatan zamjenski prostor za vaš rad“
, istaknuo je gradonačelnik.

Kazavši kako će biti vrlo sretan ako se suradnja Grada i maestra Repušića i Zadarskog komornog orkestra nastavi i dalje, gradonačelnik Kolega je izrazio spremnost da u svakom trenutku posluša njegove planove, savjete i potrebe jer je Gradu Zadru u vrlo kratko vremena pokazao da može jako puno.

Maestro Repušić zahvalio se na srdačnom prijamu i iznio čestitke i zahvale članovima Zadarskog komornog orkestra, za koji mu velika želja transformirati ga u manji simfonijski orkestar, po uzoru na druge gradove.
Istaknuo je izvrsnu suradnju s Gradom Zadrom i pozvao ostale državne instiucije, kao i moćne tvrtke, da svojim doprisnosom pomognu djelovanje našeg Komornog orkestra, kako bi mogao dalje napredovati te imati više gostovanja.