“Vladimir Nazor” za glazbu Zadranima Valteru Dešpalju i Ivanu Repušiću

Dobitnici Nagrade ‘Vladimir Nazor’ za 2019. godinu za glazbu su dva istaknuta Zadrana svjetskih karijera - violončelist i pedagog Valter Dešpalj koji je dobio nagradu za životno djelo, te dirigent Ivan Repušić, kome je pripala godišnja nagrada za koncert 'Fuoco di gioia' s Orkestrom Münchenskog radija i Zborom Bavarskog radija u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u ciklusu Lisinski subotom 2. veljače 2019. godine.

Nagradu dodjeljuje Ministarstvo kulture za najbolja umjetnička ostvarenja u području književnosti, glazbe, arhitekture i urbanizma, filmske i kazališne umjetnosti te likovnih i primijenjenih umjetnosti, a ova vijest je na ponos gradu Zadru i Glazbenim večerima u sv. Donatu. Naime, oba su glazbenika svoje iznimne karijere započeli upravo u Zadru i na Glazbenim večerima.

“Vladimir Nazor” za glazbu Zadranima Valteru Dešpalju i Ivanu Repušiću “Vladimir Nazor” za glazbu Zadranima Valteru Dešpalju i Ivanu Repušiću