8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017.
Rekordan broj sudionika na poznatoj svjetskoj humanitarnoj utrci za doprinos istraživanju ozljeda leđne moždine.

Najbrojnija utrka u Hrvatskoj starta u nedjelju u Zadru i ostatku svijeta.

Na konferenciji za novinare danas u Maloj vijećnici u Zadru organizatorima utrke Wings for Life World Run pridružili su se gradonačelnik Zadra Božidar Kalmeta, voditelj Odjela za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave zadarske Božidar Budiša te Jagoda Surać, pročelnica Upravnog odjela za gospodarenje gradskom imovinom, kako bi najavili dosad najveće izdanje globalnog pokreta Wings for Life World Run.

Ova najbrojnija hrvatska utrka po četvrti će put, osim u ostatku svijeta, startati i u Zadru i to u nedjelju u 13:00 sati sa zadarskog Foruma. Čak 8000 trkača tog trenutka krenut će u start ove pozitivne priče humanitarnog karaktera, čiji je cilj podići svijest te pronaći lijek za ozljede leđne moždine. Utrku će prenositi nekoliko desetaka televizija diljem svijeta, a hrvatsku utrku pratit će uživo Nova TV i portal dnevnik.hr.
U sklopu Wings for Life World Run vikenda Turistička zajednica grada Zadra za sve je posjetitelje organizirala besplatni koncert grupe Colonia, koji će u subotu u 20:00 sati startati na Forumu.

Gradonačelnik Kalmeta ni ove godine nije skrivao zadovoljstvo zbog činjenice da je utrka po četvrti put upravo u Zadru:- „Veliko je zadovoljstvo što je upravo Zadar jedna od 24 lokacije u kojima će se održati globalna Wings for Life Word Run utrka. Prije četiri godine sudjelovalo je 2000 trkača, a već ove godine bit će ih 8000, što je sjajan podatak. Cilj je da se ove nedjelje svi dobro osjećaju u postizanju zajedničkog cilja. A najvažnije od svega, tog će dana Zadar postati epicentar pozitivnih vibracija u Hrvatskoj.“

Jagoda Surać također je izrazila zadovoljstvo time što je Zadar ponovno domaćin te da je Odjel za gospodarenje gradskom imovinom u suradnji s policijom napravio sve što je u njihovoj moći kako bi se utrka mogla organizirati bez poteškoća.

Članovi organizacijskog odbora utrke Wings for Life World Run Iva Milevoj i Zoran Kosanović ovim putem zahvalili su se svim građanima Zadra, gradskim službama, Policijskim upravama Zadra i Šibenika te, naravno, volonterima, kojih će ove godine čak 1100 sudjelovati u organizaciji utrke.- „Svi ljudi iz gradskih službi, preko 100 zaštitara i redara, preko 1000 volontera, policija i sami građani Zadra zaslužni su za to što je utrka u protekle tri godine uspješno održana. I u ovoj godini im se svima zahvaljujemo na suradnji jer bez njih ovakav događaj ne bi bio moguć. Zadar danas postaje malo gradilište, trenutno traje izgradnja popratnih objekata koji će omogućiti da utrka prođe u najboljem redu na zadovoljstvo svih trkača.“
 U nedjelju će centar Zadra izgledati malo drukčije, popunjen svim dodatnim sadržajima i objektima, ali i tisućama ljudi koji će iz svih dijelova Hrvatske tog dana stići na isto mjesto – start četvrte po redu utrke Wings for Life World Run.
Božidar Budiša naglasio je kako je za policiju najvažnija sigurnost svih sudionika i trkača utrke, a jedan od važnijih segmenata je i sigurnost prometa, s obzirom na to da se utrka održava u samom gradu Zadru, kao i na državnoj cesti koja vodi u smjeru Šibenika. -„Preporučujem vozačima koji će se u nedjelju morati kretati vozilima da izbjegavaju određena vremena u kojima će određene ulice biti zatvorene. Promet će biti otežan, ali s obzirom na to da su se stanovnici Zadra saživjeli s utrkom i željno ju prate, većih prometnih problema ne bi trebalo biti.“

Organizatori su poručili trkačima da već u subotu preuzmu svoj broj kako bi izbjegli gužve u nedjelju, a od 20:00 sati da ostanu na koncertu grupe Colonia kako bi se svi zajedno što bolje zagrijali za sutrašnju utrku. Sve informacije o utrci pratite na www.wingsforlifeworldrun.com

8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017. 8000 trkača u Zadru na utrci Wings for Life 2017.