U Zadru 4000 ljudi trčalo za one koji to ne mogu
Fotogalerija Galerija

Točno u 13 sati sa zadarskog je Foruma startala druga po redu humanitarna globalna sportska utrka Wings for life world run 2015. Za one koji to ne mogu danas je s Foruma stratalo i trčalo 4000 trkača.

- Sretan sam što je Zadar još jednom dio ove globalne humanitarne priče i što je među 35 svjetskih gradova kao što su Melbourne, Dublin, Munchen, Dubai i drugi u kojima se održava ovaj sportski spektakl. Broj prijavljenih natjecatelja pokazuje da je utrka prepoznata ne samo u Zadru već i u cijeloj Hrvatskoj i da su ljudi iskazali jednu pozitivnu vibru oko cijelog događaja kojem je cilj doprinijeti pronalasku lijeka za oštećenja leđne moždine. Osim toga za naš je grad ovo važna turistička i sportska manifestacija. Sudjelujem u utrci jer želim dati svoj mali doprinos ovom hvale vrijedom humanitarnom projektu, istakno je gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta uoči starta utrke Wings for life na kojoj je sudjelovao i prošle godine.

Uz gradonačelnika utrci su se priključili pročelnici Joso Nekić, Mario Pešut, Krešimir Karamarko i Darko Kasap te drugi zaposlenici gradske uprave.

Preko 90.000 trkača, od kojih 4000 u Zadru, startalo je Wings for Life World Run istodobno u 12 vremenskih zona. Zadar se i ove godine, kao jedini hrvatski grad, uključio u ovaj sportski trkački spektakl čiji je prihod od startnine u potpunosti namijenjen istraživanjima ozlijeda leđne moždine. Utrci su se pridružili hrvatski sportaši, glumci, voditelji, rekreativci, maratonci i brojni Zadrani.

Ceremonija proglašenja pobjednika održat će se u 18.30 sati na Forumu, a zatim koncert klape Niko.