U sklopu Dana izvannastavnih aktivnosti škola na svečanosti u Hrvatskom narodnom kazalištu 4. lipnja 2013. godine Gradonačelnik Grada Zadra Zvonimir Vrančić dodijelio je najboljim učenicima i njihovim mentorima na državnim natjecanjima zahvalnice i poklone.

Grad Zadar je i ove godine organizirao Dane izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola pod motom Baštinom do budućnosti. Program na Poluotoku i predstavljanje škola na ulicama i trgovima planirano je 16. svibnja 2013. godine ali je zbog loših vremenskih uvjeta odgođeno. Učenici osnovnih škola odjeveni u narodne nošnje trebali su u povorci od Narodnog trga do Poljane Ivana Pavla II. prošetati Kalelargom. U pripremi povorke učenika sudjelovali su stručnjaci iz Posudionice i radionice narodnih nošnji iz Zagreba, ustanove specijalizirane za prikupljanje, iznajmljivanje, izradu, stručnu zaštitu, te folklornu, scensku primjenu narodnih nošnji, folklornih kostima i radicijskih tekstilnih predmeta.