Ministar regionalnog razvoja i EU fondova u Zadru
EU sredstva za ubrzani razvoj Zadra.

Tijekom službenog boravka u Zadru, ministar regionalnog razvoja i fondova EU Marko Pavić susreo se na radnom sastanku s gradonačelnikom Brankom Dukićem. Tema sastanka bili su razvojni projekti Grada Zadra koji se financiraju EU i nacionalnim sredstvima. Gradonačelnik Dukić naveo je skori početak realizacije projekta aglomeracija Zadar-Petrčane zahvaljujući resornom ministarstvu na potpori i pravovremenom praćenju pripreme iznimno zahtjevnog projekta. Osvrnuo se na vrijednost ITU mehanizma kroz koji su osigurana sredstva za neke od najvrednijih razvojnih projekata Grada Zadra, poput Centra za mlade, novog Poduzetničkog inkubatora, izgradnje komunalne infrastrukture za Zonu Crno,  uvođenje suvremenog inteligentnog prometnog sustava kroz program ZUM 4.0.
Ističući dobru suradnju s Gradom Zadrom koji je pokazao sposobnost uspješnog upravljanja EU projektima, ministar Pavić najavio je novo programsko razdoblje za provođenje kohezijske politike i pozvao Grad Zadar na nastavak aktivnosti u privlačenju sredstava iz EU fondova koji mu omogućuju daljnji ubrzani razvoj.

Ministar regionalnog razvoja i EU fondova u Zadru