More i mornari - Dani izvannastavnih aktivnosti 2017.
Fotogalerija Galerija
Dani izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola Grada Zadra 2017.

I ove godine Grad Zadar organizirao je 8. po redu Dane izvannastavnih aktivnosti pod motom „More i mornari“. Na ulicama i trgovima grada 2. lipnja 2017. predstavile su se osnovne škole kojima je Grad Zadar osnivač, svaka sa svojim radovima, recitalima, pjesmom, a na središnju temu Dana izvannastavnih aktivnosti. Navečer, istoga dana, na Morskim orguljama održana je priredba koju su osmisli učenici svih škola,zajedno sa svojim mentorima. Na kraju svečanosti dodijeljene su pohvalnice za 97 najboljih učenika i njihovih mentora za ostvarene uspjehe na državnim natjecanjima.

Grad Zadar ovom tradicijom u okviru svojih ovlasti i mogućnosti želi poticati nadarenost te nagraditi izvrsnost učenika i mentora. Ove godine u sklopu Dana izvannastavnih aktivnosti i vezano za temu mora i mornara poklonili smo svim učenicima osnovnih škola mornarske majice koji su pjevali, svirali, recitirali i plesali po ulicama i trgovima Poluotoka. Impresionirani su bili ponajviše turisti, kojih je po procjenama bilo oko 7000, budući su taj dan u Zadar uplovila tri kruzera. Manifestacija Dani izvannastavnih aktivnosti svake godine početkom lipnja, pored navedenih pedagoških vrijednosti i ciljeva, doprinosi stvaranju posebnog ozračja prepunog dječjeg angažmana u staroj jezgri našega grada te obogaćuje turističku ponudu Grada Zadra. To je bilo vidljivo i ove godine po interesu brojnih turista za ovaj događaj.