Prigodnim primanjem u predvorju Hrvatske kazališne kuće Zadar u organizaciji Veleposlanstva Japana završeni su Dani japanske kulture koji su se 19. i 20. ožujka održavali u našem gradu.

Dvodnevni program u Hrvatskoj kazališnoj kući Zadar, započet jučerašnjim primanjem za japanskog veleposlanika u Republici Hrvatskoj Kaname Ikedu i njegovu pratnju u Gradskoj vijećnici kod gradonačelnice Lovrin, obilovao je mnoštvom zanimljivih događaja.

Među najzanimljivijima svakako je bila prezentacija borilačkih vještina (aikido, kendo, judo, ju – jutsu, karate) koju je organizirala Sportska sekcija Hrvatsko-japanskog kulturnog i gospodarskog društva, zatim demonstracija umijeća oblačenja kimona, izrada ikebane te predstavljanje Hrvatske na izložbi «EXPO 2005» u japanskom gradu Aichiju. Publici su se predstavili i Zadarski madrigalisti, klapa «Intrade» te pjesnik Tomislav Marijan Bilosnić s haiku poezijom, a održan je i koncert japanskih glazbenika g. On Mitani i gde. Mayumi Kamei.

Osim ovih događanja i susreta s gradonačelnicom Lovrin, japanski je veleposlanik sa svojom pratnjom tijekom jučerašnjeg dana posjetio i Sveučilište u Zadru, gdje se susreo s rektorom prof. dr.sc. Damirom Magašem, a potom i zadarskog nadbiskupa msgr. Ivana Prenđu u Nadbiskupiji zadarskoj.