Počasnu zastavu Parlamentarne skupštine Vijeća Europe Zadru,koja se dodjeljuje za sveukupna dostignuća grada na planu europske međunarodne suradnje, danas je na Narodnom trgu gradonačelniku Božidaru Kalmeti uručila predsjednica Odbora za Europske priznanja Parlamentrane skupštine Vijeća Europe Johanna Schicker čime je Zadar postao prvi hrvatski grad koji se može podičiti ovim vrijednim priznanjem.

Ovogodišnje zasjedanje Mreže europskih srednjih gradova uveličano je posebnom svečanosti uručenja Počasne zastave Zadru, koju dodjeljuje Odbor za dodjelu europskih priznanja Parlamentarne skupštine Vijeća Europe, a za sveukupna dostignuća grada na planu europske međunarodne suradnje.

Počasnu zastavu Zadru danas je na Narodnom trgu gradonačelniku Božidaru Kalmeti uručila predsjednica Odbora za Europske priznanja Parlamentrane skupštine Vijeća Europe Johanna Schicker čime je Zadar postao prvi hrvatski grad koji se može podičiti ovim vrijednim priznanjem.

Kako je tom prigodom istaknuo zadarski gradonačelnik, ovo priznanje dodijeljeno Zadru, prije svega svim njegovim građanima, dokaz je da i lokalne zajednice mogu doprinijeti približavanju Hrvatske europskim integracijama.

Gospođa Johanna Schicker kazala je kako se Zadar dojmiljivo potrudio dati doprinos ispunjenju najvećih ciljeva ujedinjene Europe građana te u svojoj svakidašnjici prenosi san o Europi ujedinjenoj u miru i slobodi. To potvrđuju, dodala je, i brojna partnerstva s europskim gradovima te članstvo Zadra u Mreži.

Johanna Schicker također je naglasila kako ovo priznanje sa sobom nosi i obvezu nastavka rada u interesu Europe, te prenošenje tih ideja mladima u čijim je rukama i naša budućnost.

Programa svečanosti dodjele Počasne zastave upotpunila je Gradska glazba Zadar, Tamburaški orkestar Nin, mažoretkinje iz Pakoštana i Nina, Zadarski plesni ansambl, mađarska folklorna skupina Alba Regia, klapa «Intrade» te učenici zadarskih osnovnih škola.