Uručeni ugovori iz natječaja za financiranje programa/projekata udruga iz područja zaštite okoliša i održivog razvitka zadarskih otoka

Temeljem provedenog Javnog natječaja za financiranje programa/projekata udruga iz područja zaštite okoliša, te područja održivog razvitka zadarskih otoka i evaluacije pristiglih prijava, Gradonačelnik Grada Zadra donio je Odluku o dodjeli financijskih sredstava odabranim programima/projekata udruga. Danas su u Maloj vijećnici dodijeljeni ugovori, a udruge su imale priliku i prezentirati svoje projekte.

Gradonačelnik je istaknuo vrijednost ovih projekata, koji, iako financijski ne stoje puno, daju velik doprinos područjima zaštite okoliša i razvitka otoka.

U Proračunu Grada Zadra za 2016. godinu za projekte iz područja zaštite okoliša je osigurano 120.000 kuna, a od pristiglih 19 prijava, odobreno je 14 programa/projekata za financiranje. Za projekte održivog razvitka zadarskih otoka je osigurano 100.000 kuna, a od pristiglih 12 prijava, odobreno je isto toliko programa/projekata.

U privitku su popisi financiranih projekta.