Gradsko poglavarstvo prihvatilo je prijedlog Pravilnika o utvrđivanju kriterija za ostvarivanje prava na subvenciju troškova boravka djece u predškolskim ustanovama koji će se primjenjivati od 1.rujna 2003. godine do 31.kolovoza 2004.godine.
Sredstva za subvenciju osiguravaju se u Proračunu Grada Zadra.

Sredstva za subvenciju osiguravaju se u Proračunu Grada Zadra.

Prema tom Pravilniku, pravo na subvenciju boravka djece u predškolskoj ustanovi imaju djeca čija su oba roditelja u radnom odnosu i imaju prebivalište na području Grada Zadra. Primanja po članu domaćinstva ne smiju prelaziti 1.500,00 kn.

Roditelji koji ispunjavaju ove uvjete trebaju pripadati jednoj od sljedećih kategorija:

1. Roditelji sa dvoje i više djece, u predškolskoj ustanovi oslobađaju se plaćanja troškova za drugo dijete u iznosu od 50 %, a za treće dijete i svako sljedeće oslobođeni su plaćanja u cijelosti;

2. Samohrani roditelji bit će oslobođeni u iznosu od 50 % cijene troškova za jedno dijete, a za drugo i svako slejdeće dijete bit će oslobođeni u cijelosti (samohranim roditeljem smatra se roditelj koji nije u braku i ne živi u izvanbračnoj zajednici, a skrbi za svoju djecu);

3. Roditelji korisnici pomoći za uzdržavanje bit će oslobođeni plaćanja troškova u cijelosti, ali samo u programima tzv.male škole (dva i po sata);

4. Djeca koja žive u posebno teškim obiteljskim okolnostima bit će oslobođeni plaćanja troškova u cijelosti.

5. Roditelji sa četvero i više djece oslobođeni su plaćanja troškova 50% za dijete koje polazi u vrtić.

6. Roditelji čija djeca imaju rješenje, te nalaz i mišljenje o stupnju oštećenja tijela vještačenja Centra za socijalnu skrb, oslobađaju se plaćanja troškova u cijelosti.

Obitelj gdje oba ili jedan roditelj ne radi, nemaju pravo na subvenciju.