Raznolikost otoka i zaleđa manifestacije˝Naši mali gušti˝

U Arsenalu je danas započela osma po redu manifestacija ˝Naši mali gušti˝. U dvodnevnoj izložbi 13. i 14. prosinca građanima će se predstaviti proizvođači autohtonih proizvoda s otoka i zaleđa Zadarske, ali i gostujućih županija.

Ovogodišnja manifestacija broji čak 66 izlagača hrane, pića, delikatesa i suvenira. U novom, osvježenom izdanju ˝Naši mali gušti˝ razveselit će brojne građane i nizom popratnih zanimljivih događaja. Osim predstavljanja cijenjenih i prepoznatih domaćih proizvoda, ova izložba ujedno predstavlja i poticaj kvalitetnoj proizvodnji, očuvanju tradicije, a samim time i radnih mjesta.

Organizator manifestacije je HGK - Županijska komora Zadar, a suorganizatori su: Grad Zadar, Zadarska županija, turističke zajednice Grada Zadra, Zadarske županije i Grada Biograda te HOK - Obrtnička komora Zadar, kao i Udruženje obrtnika Zadar.

PROGRAM:

Petak (13. prosinca) DAN FRITA I KROŠTULA
10.00 - 18.00 sati - Prodajna izložba na galeriji Arsenala
10.30 - Početak manifestacije uz friganje frita i kroštula u domaćoj kužini
Nastupaju: KUD Diklo, Klapa „Puntamika“, Zbor Srednje škole „Stanko Ožanić“, Sveta Luce u Arsenalu

Subota (14. prosinca) DAN MENDULA
9.00 - 18.00 sati - Prodajna izložba na galeriji Arsenala