Projekt poboljšanja vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Zadar-Petrčane dobro napreduje
Zadarska Odvodnja na konferenciji za medije izvijestila o napretku projekta izgradnje aglomeracije Zadar - Petrčane.

Gradonačelnik Grada Zadra, Branko Dukić ustvrdio je kako će se ovim projektom riješiti i pitanje neugodnih mirisa sa zadarskog Uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Podsjetio je na same početke projekta Jadran koji je bio kralježnica sustava čija je ovo završna faza. Gradonačelnik Dukić također je naglasio kako će se osim uređenja sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda ovim projektom u potpunosti komunlano urediti ulice kojima će proći nove cijevi sustava odvodnje.

Direktor Odvodnje Zadar, Grgo Peronja podsjetio je kako će se ovim projektom izgraditi preko sto kilometara sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda, preko 40 km vodoopskrbnih novih cjevovoda, 17 crpnih postaja odvodnje što će rezultirati s preko 5000 novih priključaka na sustav odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda koji će obuhvatiti prema procjenama do 14 tisuća stanovnika. S time će priključenje građana grada na sustav odvodnje porasti sa sadašnjih 75 na čak 95 posto. Zadar neće samo ekološki profitirati, kako je naglasio direktor Peronja, već je to i nasušna potreba za izgradnju bilo kakvih ozbiljnijih gospodarskih ili stambenih objekata, zaključio je.