Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar
Zamjenik gradonačelnika, Ante Babić primio predsjednika HKD Napredak.

Povodom predstavljanja knjige „Vjera i kultura“ koje je u organizaciji Hrvatskog kulturnog društva Napredak Zadar održano u Gradskoj loži, u Maloj vijećnici Grada Zadra, upriličeno je primanje za autora knjige prof. dr. sc. Franju Topića. Profesora Topića i potpredsjednicu zadarskog HKD "Napredak", prof. dr. sc. Vandu Babić, primio je zamjenik gradonačelnika Ante Babić i voditeljica Odsjeka za međunarodnu suradnju, Anita Gržan Martinović.

Na susretu je bilo riječi o djelovanju i aktivnostima HKD "Napredak" na očuvanju nacionalnog i kulturnog identiteta Hrvata u BIH i mogućnostima suradnje, a prof. Topić pozvao je predstavnike Grada Zadra u posjet Napretkovu domu u Sarajevu.

Knjigu "Vjera i kultura", ugledni teolozi smatraju ogledalom autorova rada na području kulture i fundamentalne teologije. U njoj autor raspravlja o odnosu nacije, kulture i kršćanstva te osvjetljava kulturni, obrazovni i humanitarni rad Hrvatskog kulturnog društva Napredak. S druge strane bavi se relevantnim pitanjima: religijom, politikom, etikom, znanošću, antropologijom, dijalogom, književnošću. Djelo je namijenjeno humanistici i akademskoj zajednici, ali i široj kulturnoj javnosti jer na suvremen, jasan i kritički način raspravlja o važnim temama za život suvremenog čovjeka.

Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar Prof. dr. sc. Franjo Topić, predsjednik HKD Napredak posjetio Grad Zadar