PRIOPĆENJE STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE GRADA ZADRA
Na posljednjem sastanku Stozera civilne zaštite Grada Zadra, održanom večeras u prostorima JVP Zadar, izvješteno je kako u ovom trenutku na području Grada Zadra ukupno 70 timova vatrogasaca i Hrvatske vojske koji crpe poplavljene objekte. Crpljenje će se nastaviti i čitavu noć.
Pored utvrđenih šteta u zadarskoj Općoj bolnici, bujična poplava privremeno je obustavila rad uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Iz Odvodnje obavještavaju kako se sanaciji pristupilo žurno, a za pomoc je uskocila i HV. Još uvijek se utvrđuje šteta na uredjaju, a u Odvodnji procjenjuju kako ce biti potrebno nekoliko dana za privodjenjem pročisćivaca u funkciju. Za to vrijeme, obavještavaju građane, neće biti u mogućnosti obavljati poslove na crpljenju septičkih jama.
Prema informacijama iz Vodovoda, voda iz vodoopskrbnog sustava i dalje je zamućena te ju je prije uporabe potrebno prokuhati.
Iako je veći dio gradskih prometnica očišćen i u funkciji, ostaje poziv građanina na pojačan oprez.