Prometna studija grada Zadra, koju je prije nekoliko godina za Grad Zadar izradio Institut građevinarstva Hrvatske, prezentirana je danas javnosti i struci u Velikoj vijećnici Grada Zadra.

Cjelokupni dokument prezentacije Studije možete vidjeti u rubrici "Tražili ste"

Izrađena prometna studija nije provedbeni dokument, već osnova za izradu prostorno planske dokumentacije, u prvom redu novog Generalnog urbanističkog plana (GUP-a), a kako je tom prigodom kazao gradonačelnik Živko Kolega, neki od prometnih pravaca koje je predvidjela studija već su realizirani ili u fazi realizacije.

Studija obuhvaća granice grada obuhvaćene GUP-om, a sadrži segmente vezane uz pomorski, cestovni, željeznički i zračni promet, uz naglasak na najproblematičnijem segmentu - cestovnom prometu.

Primjedbu na samu studiju imao je i sam gradonačelnik Kolega i to u dijelu koji se odnosi na prilaze ŠRC «Višnjik». Istaknuvši kako je studija trebala posvetiti više pažnje razradi prilaza bazenu, dvorani i ostalim sportskim sadržajima na Višnjiku, dodao je da će Grad Zadar sustavno prionuti rješavanju pitanja prilazu jednom od u budućnosti zasigurno najfrekventnijih odredišta u Zadru.

Cjelokupni dokument prezentacije Studije možete vidjeti u rubrici "Tražili ste".