Povodom Dječjeg tjedna, koji se, kako u čitavom svijetu, obilježava i u Hrvatskoj od 4. – 10. listopada ove godine, član Poglavarstva za odgoj, školstvo kulturu i šport Radovan Dunatov, pročelnica istoimenog Upravnog odjela Branka Radman te pročelnik Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Mario Pešut primili su danas izaslanstva udruga Društvo «Naša djeca» i RODA

Predstavnike Grada Zadra s radom, programima i planovima Društva «Naša djeca» za sljedeće razodoblje upoznala je predsjednica Društva Nina Vulelija, kojoj je obećana svaka pomoć i podrška Grada Društvu, njegovim aktivnostima i programima s djecom.

Voditeljica zadarskog ogranka Udruge roditelja u akciji – Roda, Dijana Miočić upoznala je pročelnika Pešuta i njegove suradnike s projektima Udruge za koje uglavnom već imaju podršku nadležnih institucija te im je želja započeti primjenu nekih od njih i na lokalnoj razini. Udruga inače za cilj ima dostojanstvenije roditeljstvo i djetinjstvo u Republici Hrvatskoj, a bavi se zaštitom i promicanjem prava trudnica, rodilja, roditelja i djece.
Nakon predočenog plana djelovanja na zadarskom području za sljedeće razdoblje, dogovoreno je da Grad Zadar, u okviru svojih mogućnosti, prati njihov rad i djelovanjene kako bi pomogao aktivnosti Udruge koje za cilj imaju povećati broj rodilišta s rooming-inom, rodilišta –prijatelja djece i rodilišta prijatelja majki, postizanje optimalnih uvjeta za boravak djece u predškolskim ustanovama i vrtićima, promociju dojenja, edukaciju i suradnju u edukaciji trudnica, dojilja i roditelja.