U sklopu posjeta veleposlanika Kraljevine Norveške u Republici Hrvatskoj, Nj.E.Knuta Toraasena sa suradnicima Zadarskoj županiji, na čijem području norveške tvrtke ostvaruju velik broj svojih poslovnih aktivnosti, predsjednik Gradskog vijeća Grada Zadra Davor Aras, zajedno s članom Gradskog poglavarstva za gospodarstvo Brankom Ganzulićem, primio je danas u Maloj vijećnici ovo visoko izaslanstvo na njihov zahtjev.

U pratnji veleposlanika Toraasena bili su i prvi tajnik Veleposlanstva Henrik Malvik, savjetnik za gospodarstvo u Veleposlanstvu Oddbjorn Pettersen te predstavnik norveških tvrtki u Zadru Duško Pilja.

Kako su istaknuli predstavnici norveškog Veleposlanstva, Vlada Kraljevine Norveške već dulji niz godina putem različitih programa i projekata ulaže u Hrvatsku, pa tako i u zadarski kraj, od čega su posebno naglašena ulaganja u program potpore i suradnje s Ministarstvom vanjskih poslova RH, zatim direktna financijska potpora vladinim i nevladinim udrugama u Hrvatskoj za programe razminiranja, plinofikacije, elektrifikacije, ulaganja u infrastrukturu i slično, te izdvajanja u fond veleposlanstava.

Za zadarsku regiju od izuzetnog su značaja dva projekta za koja sredstva izdvaja i norveška Vlada, a to su uzgoj riba i razminiranje.

Prema riječima Davora Arasa, Grad Zadar je i do sada podržavao programe i projekte norveške Vlade i norveških tvrtki u Hrvatskoj te će to i nadalje činiti.

Na kraju ovog kurtoaznog posjeta, član Poglavarstva zadužen za gospodarstvo Branko Ganzulić, obavijestio je današnje goste o puštanju emisije municipalnih obveznica Grada Zadra u opticaj, nakon čega je pozvao norveške investitore i na suradnju po tom pitanju.