U petak, 5. rujna 2003. godine prigodnim domjenkom i nogometnom utakmicom između ekipa Gradskog poglavarstva i Mjesnog odbora Bili brig, svečano je otvoreno novoizgrađeno polivalentno igralište na Bilom brigu.

U sklopu Programa prevencije protiv ovisnosti, izgradnju ovog igrališta s 528 tisuća kuna financiralo je Gradsko poglavarstvo kako bi unaprijedilo kvalitetu života stanovnika tog dijela grada, posebice mladeži. Osim igrališta koje, prema mišljenju stručnjaka, udovoljava visokim kriterijima, uređeni su i okolni prilazi, te postavljeni rasvjetni stupovi.

Iznimno zanimljiva nogometna utakmica kojom je obilježeno svečano otvorenje, završila je neriješenim rezulatatom, 4:4. Najbolji strijelac utakmice bio je član Poglavarstva zadužen za graditeljstvo i zaštitu okoliša Zdravko Livaković s tri pogotka, dok je ekipu Gradskog poglavarstva predvodio gradonačelnik Božidar Kalmeta.

Završetak izgradnje ovog polivalentnog igrališta samo je nastavak ulaganja u Bili brig i brige za razvoj djece tog dijela grada. Podsjetimo, Grad Zadar prije nekoliko je godina financirao izgradnju dječijeg vrtića u tom dijelu grada, a trenutno je u završnoj fazi projekt izgradnje osnovne škole.