Gradonačelnik Živko Kolega danas je, u povodu obilježavanja 110. obljetnice smrti dr. Ante Starčevića, u nazočnosti predsjednika HSP i saborskog zastupnika Ante Đapića, te čelnika zadarskog HSP-a, otkrio bistu dr. Starčevića – Oca Domovine, postavljenu na raskrižju Tudmanove i Starčevićeve ulice na Bulevaru.

Kako je tom prigodom kazao gradonačelnik Kolega izražavajući hvalu i slavu tom hrvatskom velikanu, Ante Starčević svojim je djelom ojačao moralnu samosvijest Hrvata te doveo do političkog pojma hrvatsko-pravnu baštinu i povijesno iskustvo, a narodno sjećanje oblikovao kao kolektivnu svijest. Njegova ideja slobode naroda i pravo na samoodređenje u osnovi je nastojanje za stvaranjem vlastite državne zajednice, što tek jedno stoljeće iza njegove smrti u potpunosti ostvaruje drugi velikan dr. Franjo Tuđman