Danas je, uz nazočnost brojnih uzvanika, svečano obilježen početak radova na Luci Gaženica, projektu koji je vrijedan 235 milijuna kuna i koji će u iduće 4 godine, kroz tri etape gradnje, preobraziti sliku zadarskog teretnog i putničkog prometa.
U financiranju sudjeluju Europska investicijska banka i Njemačka razvojna banka. Vlada Rh dala je garanciju za ovaj projekt s kojim će, kako je danas rečeno, Grad Zadar i Zadarska županija nastaviti svoj ubrzani razvoj i značajno potaknuti zapošljavanje.
U Gaženicu će se izmjestiti trajektna i ribarska luka, pristanište za cruisere i, naravno, sav teretni promet koji će se dalje odvijati preko izravne veze s autocestom, željeznicom i zračnom lukom.
Ministar Božidar Kalmeta je proglasio radove otvorenim, nakon čega je nadbiskup zadarski msgr. Ivan Prenđa  blagoslovio radove.
Animaciju budućeg izgleda luke možete vidjeti na http://www.grad-zadar.hr/traziliste.

gaženica_009_1241438325.jpg

Obilježen početak radova u Luci Gaženica