Mimohod za Maslenicu ´93.

Povodom obilježavanja 21. obljetnice vojno redarstvene operacije Maslenica danas je održan mimohod postrojbi sudionica operacije s ratnim zastavama uz pratnju orkestra Oružanih snaga Republike Hrvatske.

Mimohod je započeo od Branimirove obale preko mosta, Narodnog trga, do katedrale Svete Stošije, Foruma te natrag do crkve Svetog Šime, gdje je služena misa za sve poginule branitelje. U molitvi i pjesmi, brojni suborci i sudionici Domovinskog rata, ali i mnogi građani prisjetili su se ove veličanstvene akcije. Svetoj misi nazočili su i predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko, ministar Predrag Matić, kao i izaslanstvo Grada Zadra predvođeno gradonačelnikom Božidarom Kalmetom.

Nakon mise, nastavljen je mimohod od Poljane Šime Budinića preko Narodnog trga, Široke ulice, Foruma i natrag, preko mosta do Branimirove obale.

Mimohod za Maslenicu ´93. Mimohod za Maslenicu ´93. Mimohod za Maslenicu ´93. Mimohod za Maslenicu ´93. Mimohod za Maslenicu ´93. Mimohod za Maslenicu ´93.