Mimohod sjećanja ˝Od Dračevca do Bokanjca˝

U spomen na sve koji su svoje živote položili, kako bi obranili grad Zadar, održan je mimohod sjećanja ˝Od Dračevca do Bokanjca˝. Brojni članovi udruga proizašlih iz Domovinskog rata, kao i mnogi građani pješačili su dvanaest kilometara. Zaustavljali su se pritom na dvanaest postaja, odnosno na mjestima pogibije branitelja i civila, gdje su zapaljene svijeće te je pročitano nekoliko riječi o svakoj pojedinoj žrtvi. Mimohod, u kojem je sudjelovao i gradonačelnik Božidar Kalmeta sa svojim suradnicima, organizirali su Udruga Žene u Domovinskom ratu Zadar i Udruga ratnih veterana specijalne postrojbe Glavnog stožera HV ˝Bojna kralj Tomislav˝, čiji je predsjednik Ivan Matak zahvalio svima koji su izdržali dug i kišovit put, te ih pozvao da se pridruže mimohodu i dogodine.