Danas je gradonačelnik Živko Kolega sa suradnicima održao konferenciju za novinare u mjestu Petrčane povodom otvorenja  i uređenja novog dječjeg igrališta. Ovo je jedno od najljepših dječjih igrališta na području Grada Zadra.
Sagrađeno je po projektu arhitektonskog studija Rene, a na mjestu gdje je su se zadržavale slivne vode što je uzrokovalo i probleme sa leglima komaraca, pa se ujedno sanirao i taj problem.
Zbog prilično velikih troškova oborinske sanacije, cjelokupna investicija je dosegla iznos od milijun kuna.
Ovo je 9. igralište sagrađeno na području Grada Zadra u posljednjih 10 mjeseci, nakon igrališta na Rivi, na Uskoku, kod MO Smiljevac, MO Maslina, na Istu,  u Brguljama, na Olibu i naselju Crvene kuće.

Konferencija za novinare povodom završenja dječjeg igrališta Petrčane