Gradonačelnik Živko Kolega primio je danas u Gradskoj vijećnici veleposlanika Japana u republici Hrvatskoj NJ.E: Kaname Ikedu , povodom potpisivanja darovnog ugovora izmedu veleposlanstva Japana i Hrvatske kazališne kuće u Zadru.

Činom potpisivanja ovog ugovora u Vijećnici, veleposlanik Kaname Ikeda predao je ravnatelju zadarskog kazališta Renatu Švoriniću donaciju japanske Vlade u iznosu od 69.549,00 EUR za poboljšanje audio-vizualne opreme i nabavu novog glasovira.

Ovakva donacija japanske Vlade, na kojoj se uz gradonačelnika zahvalio i ravnatelj HKK Renato Švorinić, rezultat je višegodišnje dobre suradnje Grada Zadra i Hrvatske kazališne kuće s japanskim Veleposlanstvom u Hrvatskoj, kao i poticaj zadarskom Kazalištu za još kvalitetnije djelovanje.