Istaknimo zastave Republike Hrvatske na svojim domovima i dostojno proslavimo Dan državnosti Republike Hrvatske!
Poziv gradonačelnika Branka Dukića povodom Dana državnosti Republike Hrvatske.

Drage Zadranke i Zadrani,

sutra slavimo Dan državnosti Republike Hrvatske! Upravo naš grad trebao je biti središte nacionalne proslave s prvim međunarodnim vojnim aeromitingom na zadarskoj rivi. Okolnosti uzorkovane epidemijom utjecale su na otkazivanje te manifestacije, ali želimo ovaj povijesni datum u suvremenoj Hrvatskoj ipak simbolično obilježiti.

Konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine bio je prvi korak na povratku hrvatske države europskoj civilizacijskoj, političkoj, kulturnoj i gospodarskoj tradiciji. Naša Domovina danas ravnopravno pripada zajednici suvremenih europskih država, a naš grad s ponosom slavi njezinu državnost sjećajući se sa zahvalnošću svih hrvatskih branitelja.

- Kako u aktualnom trenutku nije moguće organizirati manifestaciju koja nas okuplja u velikom broju, naš Pozdrav suncu zasvijetlit će u bojama hrvatskog grba, naše će ulice biti urešene hrvatskim trobojnicama.  U spomen na konstituiranje prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora istaknimo zastave Republike Hrvatske na svojim domovima i dostojno proslavimo Dan državnosti Republike Hrvatske!